czwartek, 18.07.2019

Mariusz Sieniewicz

http://teatrjaracza.nazwa.pl//galleries/107.jpg

Prozaik i felietonista, w Teatrze Jaracza – asystent dyrektora ds. programowych.

Autor czterech książek: powieści „Prababka”, „Czwarte niebo” , „Rebelia” oraz zbioru opowiadań „Żydówek nie obsługujemy”. Nominowany do Nagrody Literackiej NIKE oraz trzykrotny finalista Paszportów „Polityki”.

Tłumaczony na język niemiecki, rosyjski, chorwacki, szwedzki, węgierski i słoweński. Stypendysta międzynarodowego projektu „Homines Urbani”, zorganizowanego przez Instytut Książki i Willę Decjusza w Krakowie.

Na podstawie „Czwartego nieba” Marek Fiedor zrealizował w Teatrze Polskim we Wrocławiu spektakl „Wszystkim Zygmuntom między oczy!!!”. Zbiór „Żydówek nie obsługujemy” był czytany „performatywnie” w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz realizowany w projekcie „A(u)ktorzy czytają” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Koordynuje cykl Perforacje literackie, jest współtwórcą nowej formuły Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY oraz pomysłodawcą Czerwonego Października i popremierowych Didaskaliów.


tel. +48 89/ 527 59 59, wew. 50
fax +48 89/ 527 44 46

wróć ››

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.