czwartek, 18.07.2019

Marek Szkoda

http://teatrjaracza.nazwa.pl//galleries/3322.jpg


Rocznik 1986, w czerwcu 2008 roku skończył Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka. Jeszcze jako student zagrał między innymi w „Nie-Boskiej Komedii”, „Skąpcu”, czy „Szatanie z siódmej klasy”.
Marek przyznaje, że zawsze chciał grać w teatrze, bo ta praca wymaga ciągłego rozwoju, daje też niepowtarzalną szansę „pożycia wieloma życiami”.
Prywatnie skromny, nie lubi występować publicznie ani przemawiać, za to na scenie nie ma takich oporów i czuje się bezpiecznie.
Znajomi podkreślają, że Marek to stonowany, niezwykle kulturalny i dobry człowiek. W Studium miał przezwisko „Gombrowicz”, bo jest prawdziwym myślicielem, studenci dodają, że nie pozuje na intelektualistę, tylko po prostu taki jest.
Aktor przestrzega też kilku ścisłych zasad: nigdy nie chodzi na czerwonym świetle, nie przywiązuje wagi do posiadanych przedmiotów, choć ma kilka rzeczy z którymi się niemal nie rozstaje, np. skórzany płaszcz. Lubi też rozmawiać z ludźmi, mówić do nich o tym co piękne i straszne, by nie przechodzili obok tego obojętnie.


Ważniejsze role:
Sylwius Amiens - „JAK WAM SIĘ PODOBA ”
Mieczysław Walpurg, Posługacz - „ĆWICZENIA Z WITKACEGO - WARIAT I ZAKONNICA ”
Rimski - „MISTRZ I MAŁGORZATA”
Deaf Daisy - „MANHATTAN MEDEA”
Jan - „WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU”
JÓZEF, syn Jakuba - „SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ”
- „TWARZĄ DO ŚCIANY”

Role w aktualnym repertuarze

Karol Antoni Szampan - „KIEDYŚ SZŁO LEPIEJ
Daniel - „BAR BABYLON
Mieczysław Walpurg, Posługacz - „ĆWICZENIA Z WITKACEGO - WARIAT I ZAKONNICA
Sylwius Amiens - „JAK WAM SIĘ PODOBA

Galeria zdjęć

wróć ››

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.