poniedziałek, 23.09.2019

Spektakle

Ludwik Jerzy Kern

Scena MarginesDawno, dawno temu... na Marginesie FERDYNAND WSPANIAŁY

Realizacja: opieka reżyserska - Cezary Ilczyna


Wszyscy wierni czytelnicy czasopisma „Przekrój” doskonale pamiętają ostatnią stronę, którą redagował Ludwik Jerzy Kern. Autor „Ferdynanda Wspaniałego” dzięki wielkiej wyobraźni i poczuciu humoru stworzył niezwykle popularną postać psa przebranego za człowieka.
Jego bohater patrzy na świat ludzi i stara się go zrozumieć z psiego punktu widzenia. Przezabawne perypetie psa Ferdynanda w ludzkim ubraniu bawią pokolenia czytelników, od lat. Ferdynand Wspaniały trafił również do teatru: w 1967 roku słynne przedstawienie zrealizował krakowski Teatr Groteska. Od tego czasu adaptację sceniczną tej książki przygotowało już dziewięć innych teatrów.
Na naszą czytankę zapraszamy wszystkie dzieci, które nie poznały jeszcze przygód Ferdynanda. Jest to doskonała okazja, żeby również rodzice przypomnieli sobie ulubionego bohatera z dzieciństwa.

27 maja (niedziela), godz. 15:00, Scena Margines. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Teatru od 21 maja


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.