poniedziałek, 23.09.2019

Spektakle

Astrid Lindgren

Scena DużaPIPPI POŃCZOSZANKA spektakl gościnny

Realizacja: reżyseria: Wojciech Rogowski
scenografia i kostiumy: Beata Jasionek
muzyka: Marcin Dzidzia Zabrocki
choreografia: Krzysztof Fibe Himkowski
Spektakl gościnny Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie


Klasyczne dzieło literatury dla dzieci i młodzieży, ale również i dla dorosłych, którzy odnajdują w nim swoją niefrasobliwą i fantazyjną młodzieńczość lat przeszłych. To historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Ta zadziorna dziewczynka z torbą pełną złotych monet kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń oraz rodzeństwo: Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody. Utwór Lindgren jest przede wszystkim pochwałą wolności, wyobraźni i walki z szarzyzną codzienności. Z Pippi bowiem niepodobna się nudzić.


obsada: Beata Niedziela (gościnnie)/Karolina Suchodolska (gościnnie), Artur Paczesny, Aleksandra Padzikowska, Małgorzata Wiercioch, Piotr Krótki, Artur Czerwiński, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Wojciech Rogowski


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.