poniedziałek, 23.09.2019

Spektakle

Oskar Liera

Czerwona droga do Sabaiby


"Czerwona droga do Sabaiby" autorstwa Oscara Liery - XX-wiecznego meksykańskiego dramatopisarza. Spektakl reżyseruje Emilia Sadowska, znana olsztyńskiej publiczności z "Eliminacji" Silke Hassler.
Głównym bohaterem jest Fabian Romero - żołnierz wracający do domu z wojny. Na swojej drodze spotyka najróżniejsze postaci z przeszłości, które sprawiają, że z wolna zaczyna odtwarzać poprzez pamięć i konfabulację własne dzieciństwo. Romero wyrusza w podróż w głąb minionego świata i - jak to w twórczości autorów z iberoamerykańskiego kręgu bywa - dochodzi do pomieszania porządków onirycznych z realnymi, porządku świata żywych i świata umarłych. Fantastyka a'la Cortazar walczy o lepsze z "realizmem magicznym" w duchu Marqeza. "Czerwona droga..." jest metaforą losu, zawieszonego między przypadkiem a przeznaczeniem, między niepamięcią a próbą wypełnienia "swojego" czasu. Zapowiada się piękny i intrygujący spektakl.

Obsada:
Marzena Bergmann,
Joanna Fertacz,
Milena Gauer,
Agnieszka Giza,
Katarzyna Kropidłowska,
Jarosław Borodziuk,
Marian Czarkowski,
Grzegorz Gromek,
Radosław Hebal,
Dominik Jakubczak (gościnnie),
Grzegorz Jurkiewicz,
Marcin Kiszluk,
Maciej Mydlak,
Dariusz Poleszak

oraz

studenci Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie:
Jakub Pietrzykowski,
Mikołaj Kwiatkowski

Czas trwania 90 minut

Galerie zdjęć ze spektaklu


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.