poniedziałek, 23.09.2019

Spektakle

reż. Attila Till i reż. Mike Lerner

Scena KameralnaDEMOLUDY - filmy "Frajer" i "Pussy Riot. Modlitwa punka"


„Frajer”, reż. Attila Till, Węgry 2011, 20 min.
Laureat wielu nagród, m.in Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym, głównej nagrody na festiwalu w Sztokholmie i Wilnie. István Bologh jest ubogim farmerem, mieszkającym z żoną i dziećmi na węgierskiej wsi. Mężczyzna z całą surowością narzuca pozostałym wyznawany przez siebie model rodziny. W imię zasad staje się ciemiężycielem najbliższych.„Pussy Riot. Modlitwa punka”, reż. Mike Lerner, Maksym Pozdorowkin, Rosja/Wielka Brytania 2012, 86 min.
Historia członkiń rosyjskiego zespołu punkowego, które zyskały sławę po nielegalnym występie w moskiewskiej cerkwi. Za swój artystyczny manifest poniosły dotkliwe konsekwencje. Film stawia uniwersalne pytania o wolność artystycznego wyrazu i o wolność w ogóle. Ale twórcy dokumentu robią coś jeszcze - próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, co doprowadziło członkinie Pussy Riot do tak radykalnych postaw i metod działania.

Pojedyncza wejściówka 8 zł, podwójna 10 zł.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.