niedziela, 20.10.2019

Spektakle

Thomas Freyer

Separatyści

Premiera: 8.11.2014
Reżyseria:

Maja Pelević

Skórka pomarańczowa

Premiera: 18.10.2014
Reżyseria: Małgorzata Warsicka

reż. Attila Till i reż. Mike Lerner

DEMOLUDY - filmy "Frajer" i "Pussy Riot. Modlitwa punka"

Premiera: 12.10.2014
Reżyseria: - -

reż. Bálint Kenyeres i reż. Marko Škop

DEMOLUDY - filmy "Before down" i "Inne światy"

Premiera: 11.10.2014
Reżyseria: - -

reż. Marcell Iványi i reż. Pavel Štingl

DEMOLUDY - filmy „Wiatr” i „Bałuckie getto”

Premiera: 10.10.2014
Reżyseria: - -

Peter Barnes

Czerwone nosy

Premiera: 4.10.2014
Reżyseria: Janusz Kijowski

Złodzieje języków - Powróz

Premiera: 22.09.2014
Reżyseria: - -

Top of the OFF - "Odloty" Biały Teatr (Olsztyn)

Premiera: 15.09.2014
Reżyseria: - -

Jubileusz Zespołu Shannon - 20 lat na scenie!

Premiera: 14.06.2014
Reżyseria: - -

"Tak, wszyscy się starzejemy - i stało się! Zespół Shannon dobił 20-tki. Aż trudno uwierzyć... planujemy usilnie i staramy się szalenie uczynić ten rocznicowy sezon wyjątkowym... na razie nie możemy ze 100% pewnością potwierdzić większości naszych starań - wciąż czekamy na istotne dla nas decyzje na szczeblu dofinansowań państwowych, stąd na razie wydarzenia wpisujemy jedynie te, które są faktycznie potwierdzone. Zapraszamy zatem do Teatru Jaracza na wspólne świętowanie naszych scenicznych urodzin już 14 czerwca o godzinie 19:00. Do zobaczenia przy 1 Maja 4."

Noc Teatru Jaracza

Premiera: 7.06.2014
Reżyseria: - -

Chciałbyś zobaczyć kulisy Teatru Jaracza? Albo wspólnie z aktorami stworzyć na podstawie Twoich opowieści spektakl na żywo? A może na własnej skórze przekonać się jak wygląda egzamin do Studium Aktorskiego? To wszystko i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie podczas Nocy Teatru Jaracza. Już 7 czerwca od godziny 15:00. Nie możesz tego przegapić! Do zobaczenia przy 1 Maja 4.

Aleksandra Kolan

Dawno, dawno temu... na Marginesie - EKO Dzień dziecka w Teatrze

Premiera: 1.06.2014
Reżyseria: - -

Czym skorupka za młodu.. a najlepiej żeby nasiąkała tym co najlepsze, np. sztuką przez S! Zapraszamy na wyjątkowy ekoDzień dziecka w Teatrze Jaracza. Zaprezentujemy napisaną specjalnie dla naszych najmłodszych widzów bajkę autorstwa naszej aktorki - Aleksandry Kolan. Oprócz tego w programie mnóstwo konkursów, animacji oraz, co oczywiste, wspaniałych nagród.

Elia Kazan

Układ

Premiera: 16.05.2014
Reżyseria: Gabriel Gietzky

"...ona by chciała do trójkąta..." jak śpiewał Maciej Maleńczuk. On, żona i kochanka- trójkąt idealny. Wszyscy o sobie wiedzą i godzą się na to. On zarabia bardzo dużo. Ma wszystko. Tylko czy o to chodzi? Dom, samochód, kochankę, realizację każdego materialnego marzenia? Nie! On postanawia się otrząsnąć i zacząć żyć tak jak zawsze chciał? Jak? Czy łatwo jest wywiązać się z trójkąta? Odpowiedź znajdziecie podczas spektaklu "Układ". A może nie...

Jerzy Satanowski

BAR MACABRE

Premiera: 12.04.2014
Reżyseria: Jerzy Satanowski

Spektakl dyplomowy studentów Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przygotowany pod okiem ( i uchem!) wybitnego twórcy Jerzego Satanowskiego, przeniesie widza w świat "czarnej piosenki", w którym rządzić będzie makabreska i krwawo-absurdalna muzyka.

Oskar Liera

Czerwona droga do Sabaiby

Premiera: 14.03.2014
Reżyseria: Emilia Sadowska

Głównym bohaterem jest Fabian Romero - żołnierz wracający do domu z wojny. Na swojej drodze spotyka najróżniejsze postaci z przeszłości, które sprawiają, że z wolna zaczyna odtwarzać poprzez pamięć i konfabulację własne dzieciństwo.

Dawno, dawno temu... na Marginesie - „Niebieska niedźwiedzica”

Premiera: 23.02.2014
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Czytanki Marginesu - "Listy Witkacego"

Premiera: 17.02.2014
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Henrik Ibsen

WRÓG LUDU

Premiera: 8.02.2014
Reżyseria: Jacek Jabrzyk

Pavel Kohout

KLAUN

Premiera: 25.01.2014
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Historia klauna, który marzy, by zostać dyrektorem cyrku i miec prawo dpo tresowania białych koni. W swej naiwności wchodzi w niebepieczna grę z dotychczasowym dyrektorem. Opowieść o mechanizmach dominacji.

Witold Gombrowicz

OPERETKA

Premiera: 14.12.2013
Reżyseria: Andrzej Majczak

Szalona wariacja na temat nagości i „formy ubioru”, z której wyrasta kultura europejska, a w szczególności – francuska. Olsztyńska realizacja to opowieść o przemijaniu i związanej z nim nieodwracalnej utracie piękna, czaru, seksapilu. Młodość staje się towarem deficytowym, acz nieodmiennie pożądanym.

Eric Bogosian

SCENY Z NOWEGO ŚWIATA

Premiera: 15.11.2013
Reżyseria: Bogusław Semotiuk

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Studium im. Aleksandra Sewruka, który nie pozostawia złudzeń: żyjemy w społecznym stadzie pozbawionym jakiejkolwiek moralności, chyba że jest nią moralność silniejszego. A ten dysponuje władzą, zarówno realną, jak i symboliczną.

Aleksander Fredro

DAMY I HUZARY

Premiera: 10.11.2013
Reżyseria: Julia Wernio

Pierwsza premiera w odnowionej siedzibie Teatru Jaracza. Kostium epoki tylko pozornie będzie odsyłać widzów do dylematów szlacheckiego świata. Fredrę można przeczytać jako autora na wskroś współczesnego, a jego twórczość niekoniecznie musi oznaczać „twórczość z brodą”.

Sibylle Berg

PAN MAUTZ

Premiera: 12.05.2013
Reżyseria: Andrzej Majczak

Groteskowy zapis ostatniej godziny życia pana Mautza – współczesnego everymana, którego życiowym credo było panowanie nad uczuciami, tak by nie ponosić ryzyka odtrącenia. Jednak, aby uzyskać łaskę wiecznej radości, w chwili śmierci bohater musi przypomnieć sobie najszczęśliwszy moment gasnącego właśnie życia.

Aleksander Wampiłow

DWADZIEŚCIA MINUT Z ANIOŁEM

Premiera: 13.04.2013
Reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Na spektakl składają się dwie jednoaktówki: "Przygoda z metrampażem" i "Dwadzieścia minut z aniołem". Obie tworzą komedię sytuacyjną i jednocześnie bardzo wnikliwe studium różnorakich mechanizmów społecznych i psychologicznych, które doprowadzają nasze działania na skraj absurdu.

Mariusz Sieniewicz

SPOWIEDŹ ŚPIĄCEJ KRÓLEWNY

Premiera: 17.02.2013
Reżyseria: Michał Rzepka

Spektakl „Spowiedź Śpiącej Królewny” to monodram w wykonaniu Joanny Fertacz, oparty na powieści Mariusza Sieniewicza pod tym samym tytułem. Jest historią Emi – czterdziestoletniej singielki uwikłanej w żenujące związki z mężczyznami. Główna bohaterka cierpi na narkolepsję.

Tadeusz Dołęga-Mostowicz

KARIERA NIKODEMA DYZMY

Premiera: 19.01.2013
Reżyseria: Michał Kotański

Klasyka powieści z nieśmiertelną postacią chama, który znajduje na ulicy zaproszenie na raut dla wyższych sfer i nie omieszka z niego skorzystać. Tu obraża osobę bliską premierowi, co nie tylko nie zostaje poczytane jako prostactwo, ale, co więcej, przynosi mu chwałę i otwiera drzwi do kariery.

Powstania Styczniowe 2013

Premiera: 7.01.2013
Reżyseria: Michał Kotański

Spotkania na Scenie Margines poświęcone ważnym tematom, które poddawane są dyskusji przez cztery kolejne poniedziałeki stycznia. Dlaczego słowo "Polska" jest nadużywane? Czy równość płci i religii to moda? Po co Olsztynowi teatr? To niektóre z pytań, które stawiają sobie uczestnicy POWSTAŃ.

Adam Bahdaj

STAWIAM NA TOLKA BANANA

Premiera: 15.12.2012
Reżyseria: Piotr Ratajczak

Spektakl o losach bandy nastolatków, wyrzuconych poza nawias społeczeństwa. Grupa zafascynowana jest tajemniczą postacią Tolka Banana – uosobieniem heroizmu, męstwa i przede wszystkim niezależności. Uwspółczesniona adaptacja powieści A. Bahdaja.

Cezary Ilczyna

TANGO Z POPIOŁÓW

Premiera: 23.11.2012
Reżyseria: Cezary Ilczyna

Polsko-niemiecki projekt teatralny o prześladowaniach Żydów w czasie wojny w Olsztynie i w Lipsku na podstawie relacji świadków.
Udział biorą studenci Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie i studenci Instytutu Teatrologii Uniwersytetu w Lipsku.

Béla Pintér

KRÓLOWA CIAST

Premiera: 6.10.2012
Reżyseria: Katarzyna Kalwat

Powinno być miło i sympatycznie – w gronie najbliższych trwają przygotowania do imienin małej Eryki. Jednak Stefan Kosár – jej tatuś i oficer policji w jednej osobie, z rodzinnego domu uczynił zakład karny, a siebie obsadził co najmniej w roli klawisza. PRAPREMIERA POLSKA

Béla Pintér

KRÓLOWA CIAST, Demoludy

Premiera: 6.10.2012
Reżyseria: Katarzyna Kalwat

Demoludowa propozycja repertuarowa Teatru Jaracza.
Autor sztuki prześwietla relacje między członkami rodziny pokazując jak działa mechanizm tyranii za zamkniętymi drzwiami.

Felix Mitterer

BOSKI SPÓR

Premiera: 22.09.2012
Reżyseria: Janusz Kijowski, Jerzy Bończak

Sztuka dotyczy sądu nad ludzkością, który przeprowadza Ojciec, Syn, Duch oraz doproszony w roli adwokata Szatan. Do dyskusji pragnie włączyć się Matka... Brawurowo poprowadzona komedia, bezlitosna satyra na temat wyobrażeń o Bogu i sacrum.
PRAPREMIERA POLSKA

Ludwik Jerzy Kern

Dawno, dawno temu... na Marginesie FERDYNAND WSPANIAŁY

Premiera: 27.05.2012
Reżyseria: Cezary Ilczyna

Przezabawne perypetie psa Ferdynanda w ludzkim ubraniu, które bawią pokolenia czytelników, od lat. Nasz bohater patrzy na świat ludzi i stara się go zrozumieć z psiego punktu widzenia. Klasyka literatury dziecięcej.

wg Eurypidesa i Ajschylosa

MATKI/ BŁAGALNICE. Koncert śmierci

Premiera: 19.05.2012
Reżyseria: Łukasz Chotkowski

Tezeusz był jednym z największych mitycznych herosów antycznej Grecji.
Twórcy pokazują Tezeusza z innej strony, jako człowieka uwikłanego, który pozwala nadużywać się najbliższym mu kobietom: matce, żonie.

Leopold Tyrmand

Czytanki Marginesu - DZIENNIK 1954

Premiera: 14.05.2012
Reżyseria: Reda Haddad

Kolejna odsłona Marginesowego cyklu, ukazująca wybitne dzieła polskiej i światowej literatury w aktorskich prezentacjach.

Dorota Czupkiewicz Kassjanowicz

B-IDOL

Premiera: 14.04.2012
Reżyseria: Jerzy Satanowski

„B-idol” to spektakl dyplomowy studentów III roku Studium im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. W zamyśle twórców przedstawienie ma być pastiszem popularnych programów telewizyjnych, które stwarzają i formatują nowe gwiazdy w fabryczce polskiego „szołbiznesu”.

William Shakespeare

BURZA

Premiera: 14.01.2012
Reżyseria: Piotr Jędrzejas

„Burza” należy dzisiaj do klasyki światowej dramaturgii, choć za życia Shakespeare’a nie wzbudzała zachwytów wśród ówczesnej publiczności. Obecnie tekst wrócił do łask, zresztą jak wszystko, co składa się na literacki dorobek mistrza ze Stratfordu.

Mikołaj Gogol

REWIZOR

Premiera: 17.12.2011
Reżyseria: Giovanny Castellanos

„Rewizor”, obok „Martwych dusz” i „Ożenku” należy do najwybitniejszych dzieł Gogola – tego demaskatora tak natury ludzkiej, jak i całych społeczeństw, budowanych na zasadach konformizmu, hipokryzji i strachu.

Martin Crimp

NA WSI

Premiera: 19.11.2011
Reżyseria: Julia Wernio

Richard i Corinne, dzieciate małżeństwo, z dość długim stażem, porzuca londyńską metropolię, by schronić się we „wsi spokojnej, wsi wesołej” i ukoić skołatany związek.

Oleg i Władimir Priesniakow

UDAJĄC OFIARĘ

Premiera: 5.11.2011
Reżyseria: Bartosz Zaczykiewicz

Sztuka „Udając ofiarę” braci Priesniakow godnie nawiązuje do wielkiej tradycji rosyjskiej groteski. Oto mamy trzydziestoletniego Walę, który poszukując środków do życia, wpada na genialny pomysł: będzie uczestniczyć – jako ofiara właśnie! – w policyjnych rekonstrukcjach wypadków.

Małgorzata Sikorska-Miszczuk

ZAGINIONA CZECHOSŁOWACJA

Premiera: 8.10.2011
Reżyseria: Maria Spiss

Bohaterowie „Zaginionej Czechosłowacji” rzeczywiście szukają zaginionego kraju. Jednocześnie, jakby mimowolnie, poszukują własnej, nagle utraconej tożsamości i świata, który… przyśnił się? wymyślił? zatracił swoje realne kształty?…

spektakl z muzyką Astora Piazzolli

TANGO NUEVO

Premiera: 21.05.2011
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Spektaklem przybliżającym twórczość Astora Piazzolli – artysty, który zrewolucjonizował tango...

Mateusz Pakuła

KSIĄŻĘ NIEZŁOM

Premiera: 7.05.2011
Reżyseria: Julia Pawłowska

Ojciec, matka, trzech dorastających synów. Ich więzy łączy i podtrzymuje dość osobliwa tajemnica rodziców...

Emmanuel Darley

KIEDYŚ SZŁO LEPIEJ

Premiera: 12.03.2011
Reżyseria: Kuba Kowalski

Raul Polędwica – bez pracy, bez perspektyw, bez nadziei, bez włosów. Kiedyś szło lepiej...

prapremiera - Silke Hassler

ELIMINACJE

Premiera: 12.02.2011
Reżyseria: Emilia Sadowska

Pewien mężczyzna, mimo wielu starań, ciągle nie poznał kobiety swego życia. By zaradzić samotności, wpada na przewrotny pomysł poszukania jej... w szpitalu psychiatrycznym. Tam wystarczy zajrzeć w kartę pacjentki, by wiedzieć o niej wszystko.

na podstawie komiksu Janusza Christy „Kajko i Kokosz. Festiwal czarownic”

KAJKO I KOKOSZ

Premiera: 18.12.2010
Reżyseria: Marta Ogrodzińska

„Krwawy Hegemon niech co? Niech żyje!!!”. W starosłowiańskim grodzie rozpoczyna się walka o władzę, w której jedna strona stosuje podstęp, a druga czary...

prapremiera - Radosław Paczocha

BAR BABYLON

Premiera: 23.10.2010
Reżyseria: Gabriel Gietzky

Cokolwiek człowiek uczynił, czegokolwiek nie zrobił, zawsze powinien mieć alibi. W przeciwnym razie może stać się podejrzanym typem – brakującym elementem kryminalnej układanki.

Jiři Brdečka

LEMONIADOWY JOE

Premiera: 1.10.2010
Reżyseria: Małgorzata Głuchowska

Western o dużych dziewczynkach dla dużych dziewczynek, pełna satyry i groteski zabawa dla kobiet i mężczyzn.

na motywach dramatu Sofoklesa

EDYP

Premiera: 8.05.2010
Reżyseria: Ula Kijak

Liczba ludzi, którzy nie tylko nie znają swoich przodków, ale nie mają zielonego pojęcia, kim oni mogliby być, rośnie z dnia na dzień.

David Harrower

NOŻE W KURACH

Premiera: 20.04.2010
Reżyseria: Weronika Szczawińska

Tekst Harrowera potraktować można jako historię o próbie ucieczki z zaistniałego porządku, wywrotowy dramat dydaktyczny – edukowana przez wszystkich kobieta pokazuje językowi język, staje się wirusem, który już na zawsze zaburzy kody i znaki.

Bertolt Brecht

WESELE U DROBNOMIESZCZAN

Premiera: 23.05.2009
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Sportretowanie współczesnego polskiego społeczeństwa. Podczas tytułowego wesela dochodzi do konfrontacji reprezentantow rożnych warstw społecznych, tworzących zmetaforyzowane panoptikum ludzkich osobowości.

Elfriede Jelinek

JACKIE. Śmierć i księżniczka

Premiera: 7.06.2008
Reżyseria: Weronika Szczawińska

Jackie jest, jaka jest. Jackie jest właściwie martwa. Jackie chętnie opowie wam historię swojego życia, chociaż opowieść często przejmuje nad nią kontrolę.

Miro Gavran

WSZYSTKO O KOBIETACH

Premiera: 12.04.2008
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Konia z rzędem temu, kto zrozumie kobiety i ich migotliwe egzystencje: od córki, przez matkę, po ciotkę; od młódki, przez femme fatale dojrzałą, po geriatryczną laskę; od kobiety rozsądnej, przez romantyczną, po furiatkę.

cykl

TEATR PRZY STOLIKU

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Cykl prezentacji współczesnej dramaturgii polskiej
i światowej o wieloletniej tradycji w wersji czytanej.

Ernest Thompson

NAD ZŁOTYM STAWEM

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Norman Thayer, emerytowany profesor, wraz z żoną Ethel od blisko 50 lat każde lato spędzają tylko we dwoje w swoim domku nad jeziorem.

Ron Hutchinson

KSIĘŻYC I MAGNOLIE

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Elżbieta Lenkiewicz

Komedia popularnego amerykańskiego dramaturga i scenarzysty prowadzi widza wprost za kulisy produkcji filmu wszechczasów – „Przeminęło z wiatrem”.

Antoine de Saint-Exupery

MAŁY KSIĄŻĘ - Dawno, dawno temu... na Marginesie

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Maciej Mydlak

„Mały książę” jest opowieścią nieprzeciętną , kopalnią filozoficznych sentencji dotyczących przyjaźni, odpowiedzialności czy wrażliwości, traktatem na temat dorastania i utraty dziecięcej naiwności, a może właśnie mądrości…

Jan Chryzostom Pasek

PAMIĘTNIKI - Czytanki Marginesu

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Michał Rzepka

Pamiętniki Paska czyta się dzisiaj niemalże tak, jak „Dzieje” Herodota, opisujące antyczną Persję. To prezentacja obyczajów dalekich, zadziwiających, ale perwersyjnie interesujących.

Lidia Amejko

ŻYWOTY ŚWIĘTYCH OSIEDLOWYCH

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Opowieść o mieszkańcach Osiedla, którzy podejrzewają, że powstało ono z boskiej betoniarki poza planem stworzenia. Zbierają się na dachu jednego z bloków, żeby zmienić swój smutny status przypadkowych, niechcianych dzieci.

na motywach książki Philipa Rotha

KOMPLEKS PORTNOYA

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

„Kompleks Portnoya” to kultowy i zarazem skandalizujący tekst – manifest młodego pokolenia lat 70. XX wieku. Jeden z kamieni milowych prozy amerykańskiej ubiegłego stulecia.

Monodram interaktywny w wykonaniu Andrzeja Seweryna

WOKÓŁ SZEKSPIRA

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Andrzej Seweryn w interaktywnym dialogu z widzem opowiada o świecie Szekspira. Pokazuje człowieka w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Rozmawia o ludzkich słabościach, a równocześnie o sile marzeń.

Dawno, dawno temu... na Marginesie - BAJKI LUDÓW PÓŁNOCY

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Marzena Bergmann

Przygotowany przez Scenę Margines cykl prezentacji baśni i legend różnych zakatków świata. Tegoroczne spotkania dla dzieci inaugurujemy bajkami ludów dalekiej i mroźnej Północy.

Janusz Zajdel

Czytanki Marginesu - LIMES INFERIOR

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Prezentowany na Scenie Margines cykl, ukazujący wybitne dzieła polskiej i światowej literatury w aktorskich prezentacjach.

Dawno, dawno temu... na Marginesie BAŚNIE AZJI

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Kolejna odsłona w ramach cyklu "Dawno, dawno temu... na Marginesie", kierowanego do najmłodszych widzów. Raz w miesiącu aktorzy prezentują klasykę literatury dziecięcej w formie czytania tekstu z elementami scenografii.

NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM - gościnnie

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Program literacko? kabaretowo? estradowy? w wykonaniu Sławomira Hollanda. Spektakl gościnny.

Tadeusz Różewicz

KARTOTEKA spektakl gościnny

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Spektakl gościnny Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. „Kartoteka” należy do kanonu polskiej literatury, polskiego dramatu drugiej połowy XX wieku. W momencie premiery tekst Tadeusza Różewicza ukazywał kryzys społeczeństwa i jednostki zmagającej się z demonami wojny, komunizmu w świecie zdegradowanym, gdzie wszelkie umowy dotyczące sensu życia przestają mieć jakiekolwiek uzasadnienie.

Astrid Lindgren

PIPPI POŃCZOSZANKA spektakl gościnny

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości.

Dawno, dawno temu... na Marginesie - BAŚNIE AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Kolejna odsłona z cyklu czytanek spośród kanonu polskiej i światowej klasyki literatury dziecięcej. Tym razem zapraszamy widzów do świata mitów i podań indiańskich.

Dzień Papieski w Teatrze

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

ROZWAŻANIA JANA PAWŁA II O RODZINIE

Tradycyjnie już Teatr Jaracza włącza sie w obchody Dni Papieskich, tym razem koncentrując się na problemach związanych z rodziną, na które to Jan Paweł II, zabierając głos w wielu istotnych dla życia społecznego sprawach, kierował szczególną uwagę.

Elena Gremina

DWÓCH W TWOIM DOMU, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Michaił Ugarow

Spektakl rosyjskiego Teatru.doc wystawiany podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.
Choć spektakl wydaje się szyty grubą nicią groteski, jest żywcem wzięty z życia. W domu białoruskiego działacza opozycyjnego instalują się dwaj funkcjonariusze KGB, dzieląc z domownikami codzienne życie.

Werner Schwab

PREZYDENTKI, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Tamás Ascher

Spektaklu węgierskiego Teatru im. Józefa Katony wystawiany w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.
Erna i Greta dwóch mają bożków: Papieża i Prezydenta, choć i niejedno mają za uszami. Z kolei Marie to jeszcze niewinne dziewczę, a jej dobroć doprowadza do szału. Pozostaje więc tylko kwestią czasu, gdy świątobliwe
babska powezmą zamysł pozbycia się Marie…

Edna Mazya

ZABAWY NA PODWÓRKU, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Bobi Pricop

Spektakl rumuńskiego Teatru Act wystawiany podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.
Nastolatka zostaje zgwałcona przez grupkę chłopaków, choć konserwatywni fachowcy od kobiecych zachowań wolą w tym widzieć syndrom "puszczalstwa”. Witamy więc w krainie znaków rozumianych opacznie, gdzie odsłonięte
udo lub pocałunek muszą liczyć się z konsekwencjami.

Mika Myllyaho

CHAOS, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Yana Ross

Spektakl Litewskiego Narodowego Teatru Dramatycznego wystawiany podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.
Raport z piekła codzienności. Sofi a jest nauczycielką, a właśnie szkoła, w której pracuje zostaje zamknięta. Julia zajmuje się terapią, choć sama brnie w romans z pacjentem, Emmi jako reporterka podlega regułom świata mediów, lecz mimo to pragnie walczyć nie o nakład czy oglądalność, lecz o prawa rodzicielskie. Świat rozpada się im w rękach i na ich oczach.

Sylwia Chutnik

ALEKSANDRA. RZECZ O PIŁSUDSKIM, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Marcin Liber

Spektakl Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu przy współpracy z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie wystawiany podczas VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.
Spektakl o Aleksandrze Szczerbińskiej – drugiej żonie Piłsudskiego i pierwszej rewolucjonistce Rzeczypospolitej. To metaforyczny obraz kobiety żyjącej
w cieniu Historii i pomijanej w dziejach zaszczytów i zasług. Piłsudski, zanim naród nie zaklnie go w pomnik, jest tutaj zauroczonym Aleksandrą chłoptasiem.

koncert

EVA QUARTET, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Marcin Liber

Eva Quartet – fenomenalne bułgarskie pieśniarki! to propozycja z repertuaru VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.
Pieśniarki wykonują bułgarskie utwory ludowe, ale nieobce im również współczesne brzmienia. Kwartet współpracuje z muzykami jazzowymi i zespołami z całego świata.

Lana Šarić

MIĘSO - Czytanie performatywne, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Piotr Waligórski

Demoludowe czytanie performatywne sztuki inspirowanej artykułem prasowym o tragedii młodej kobiety, którą toksyczne metody wychowawcze matki pchnęły w świat prostytucji.
Wstęp wolny.

Vaclav Havel

ANTYKODY CZYLI WIERSZE TYPOGRAFICZNE - Czytanie performatywne, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Jiří Adámek

Demoludowe czytanie performatywne tekstów byłego prezydenta Czech, Vaclava Havla. Aktorzy poddadzą próbie rytmy, intonacje głosu i wewnętrzną śpiewność słów.
Wstęp wolny.

impreza na folk, beat i adapter

DEMO-PARTY, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: DJ Ambrella

AMBRELLA W KRAINIE ETNO-BITÓW
Impreza na folk, beat i adapter. Za gałami zasiądzie DJ Ambrella, mieszając tradycyjne dźwięki ze wszystkim, co najszlachetniejsze w house. W poniedziałkowy wieczór odda hołd klimatom spod znaku Eva Quartet. Artystce raz bębnem, raz winylem, towarzyszyć będzie DJ Larry.
Wstęp wolny

spotkanie

ŚNIADANIE NA JĘZYKACH, Demoludy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: DJ Ambrella

Spotkanie poświęcone istniejącym i możliwym scenariuszom odzyskiwania głosu przez kobiety w prywatnych i oficjalnych narracjach. W spotkaniu udział wezmą m.in. Magdalena Koch, Gabriela Abrasowicz.
Wstęp wolny.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Zapraszamy na XXI edycję spotkań ze sztuką TEATRU. Tradycyjnie zobaczymy różne style i typy wyobraźni kreujące rzeczywistość współczesnego teatru. Bogaty repertuar festiwalowy adresowany jest do różnych pokoleń, różnych gustów i doświadczeń widzów. To przestrzeń odwiecznego dialogu aktorów z widzami, kreowania wymarzonej rzeczywistości, nieodłącznej potrzeby przeistaczania siebie i innych.

Peter Turrini

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - JÓZEF I MARIA

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Tytułowi bohaterowie to starzy ludzie, mistrzowsko zagrani przez Irenę Jun i Stanisława Brudnego, którzy spotykają się przypadkowo w wieczór wigilijny, w supermarkecie, gdzie Maria pracuje jako sprzątaczka, a Józef jako nocny stróż. W tę noc los połączył ich i sprawił, że znowu byli przez chwilę szczęśliwi.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - PRZEJŚCIE

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Silnie działający na wyobraźnię spektakl Leszka Mądzika o przemijającym czasie i czekającym każdego z nas przejściu pomiędzy życiem a śmiercią. Abstrakcja, forma, światło i ruch splatają się z muzyką Tomasza Stańki.

Stanisław Wyspiański

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - WESELE

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Dobre aktorstwo, przemyślana choreografia, śpiew, skromna scenografia, lekkość i humor – to patent twórców spektaklu na realizacje dramatu St. Wyspiańskiego. Udało im się stworzyć współczesny Polaków obraz własny.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - POŁAWIACZE PAPIERU/ DOM BERNARDY ALBA

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Spektakl składa się z dwóch niezależnych od siebie części na podstawie „Zamku” F. Kafki i dramatu F. G. Lorki.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Lutima madre

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Graniczący z rytuałem spektakl włoskiej tancerki i choreografki opowiada o staruszce, która zamknięta we własnym świecie, przywołuje wspomnienia, bawiąc się różnymi swoimi postaciami na wielu etapach życia. Czasy mieszają się w wymiarze wręcz magicznym.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - MOSKWA-PIETUSZKI

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Monodram Jacka Zawadzkiego na podstawie poematu W. Jerofiejewa wystawiany był na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie, zawsze spotykając się ze znakomitymi recenzjami. Podróż bohatera z Moskwy do Pietuszek i z powrotem jest podróżą duszy ludzkiej w stronę raju, poprzez czyściec.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - 32 OMDLENIA

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Aktorski popis Krystyny Jandy, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego w kolażu Czechowowskich humoresek, które pod płaszczem żartu skrywają ludzkie ułomności, niespełnione ambicje, miłosne nieszczęścia i niezgodę na świat.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Gala Teatralna, BAL W OPERZE

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Mocny, satyryczny poemat J. Tuwima, dawniej wzbudzający kontrowersje okazuje się być nadal aktualnym w kontekście realiów politycznych, społecznych i obyczajowych. Przedstawienie z muzyką L. Możdżera wywołuje emocje, urzeka dynamiką i ekspresją.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - otwarcie wystawy CZŁOWIEK-NATURA-TEATR

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Wystawa plakatu i fotografii Leszka Mądzika, twórcy Sceny Plastycznej KUL, zainstalowana wzdłuż głównej ulicy Starego Miasta w Olsztynie. Wernisaż - 20 marca, godz. 15:00.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - spotkanie z Leszkiem Mądzikiem

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Spotkanie z twórcą Sceny Plastycznej KUL w Lublinie, zorganizowane w ramach Uniwersyteckich spotkań ze sztuką na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wstęp wolny.

XXI Olsztyńskie Spotkania Teatralne - spotkanie z Jerzym Stuhrem

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Bohaterem Rozmów o teatrze będzie Jerzy Stuhr, który spotka się z widzami w CEiIK-u 23 marca. Wstęp za okazaniem bezpłatnych zaproszeń odebranych w kasie Teatru.

Kurt Vonnegut

Czytanki Marginesu - PIANOLA

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Katarzyna Michałkiewicz

Kolejna odsłona projektu Sceny Margines w formie czytania performatywnego.

Dawno, dawno temu... na Marginesie - BAJKI AFRYKI

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Wiesława Niemaszek-Szymańska

Przygotowany przez Scenę Margines cykl prezentacji baśni i legend różnych zakatków świata. Tym razem zapraszamy na safari do świata, w którym zwierzęta uosabiają typy ludzkie, nasze przywary, cnoty, śmiesznostki.

Gala Otwarcia Teatru

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Dora Viceníková

DEMOLUDY - Korespondencja V+W (Czechy)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Jan Mikulášek

Dla wszystkich, którzy nabierają nowotechnologicznej pewności, że przyjaźń, ludzki los i rozmowę z drugim człowiekiem można zawrzeć w serii esemesów.
Teatr Na zábradlí (Czechy).

DEMOLUDY - Musik, Musikk, Musique (Węgry)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Réka Pelsőczy

Spektakl Teatru im. Józefa Katony (Węgry) - dla wszystkich, którzy wiedzą, że to nie grzech pomylić życie z kabaretem i zatracić się w nim bez pamięci.

Lia Bugnar

DEMOLUDY - Dziewczyna z kina Tęcza

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Lia Bugnar

Dla niedowiarków, że za komuny mogło istnieć coś takiego, jak Rumunia o twarzy roześmianej i kochającej życie dziewczyny.
Teatr Narodowy w Bukareszcie (Rumunia)

Jarosława Pulinowicz

DEMOLUDY - Marzenie Nataszy

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Nikołaj Kolada

Dla wszystkich, którzy stygmatyzują młodych, widząc w nich egoistów i bezwzględnych strategów własnych przyjemności.
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi (Polska).

Izabela Filipiak

DEMOLUDY - Moje życie królicze (czytanie performatywne)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Małgorzata Warsicka

Czytanie performatywne w ramach Festiwalu DEMOLUDY. Opowieść o „domowym szczęściu” pary lesbijek, utrzymana w konwencji farsy.

Michaela Zakut’anska

DEMOLUDY - Janosik (007) (czytanie performatywne)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Adriana Totiková

Czytanie performatywne w ramach Festiwalu DEMOLUDY. Sztuka jest współczesną projekcją „Janosikowego” mitu, chwilami kabaretową wariacją na jego temat, ukazaną z perspektywy młodego człowieka.

István Tasnádi

DEMOLUDY - Cyber Cyrano (czytanie performatywne)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Ula Kijak

Czytanie performatywne w ramach festiwalu DEMOLUDY. Sztuka o potędze manipulacji i zdobywaniu władzy w internetowej przestrzeni.

Radu Afrim

DEMOLUDY - Zdarzenia i ciała (wernisaż fotografii)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Wystawa zdjęć rumuńskiego reżysera, artysty-fotografa.

DEMOLUDY - Koncert SounDrama Studio

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Koncerty SounDramy założonej w 2003 przez charyzmatycznego Władimira Pankowa stanowią fenomenalne połączenie muzyki, spektaklu teatralnego i artystycznego performance’u, tworząc oryginalną syntezę sztuki.

DEMOLUDY - Iluzja (czytanie performatywne)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

DEMOLUDY 2013 - idea i repertuar

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

DEMOLUDY - pokaz warsztatów aktorskich Władimira Pankowa

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Pokaz będzie finalnym punktem warsztatów aktorskich prowadzonych podczas Festiwalu przez Władimira Pankowa. Same zajęcia skoncentrują się na kontrolowaniu ciała i mowy oraz na budowaniu aktorskich etiud.

Czytanki Marginesu - "Listy Gombrowicza"

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Gombrowiczowskie korespondencje z rodziną, jego spory i polemiki z krytykami literackimi i kolegami po piórze.

W tym roku „Czytanki Marginesu” potoczą się epistolarnie, by wydobyć piękno i walor tej zanikającej sztuki słowa. Aktorska interpretacja obejmie najciekawsze korespondencje i listowne dialogi gigantów dwudziestowiecznej literatury, które dają częstokroć bardziej krwisty, przewrotny i pieprzny obraz epoki, a jednocześnie o samym autorze mówią o wiele więcej niż niejeden doktorat.

Dawno, dawno temu... na Marginesie - „Z tangiem jest nas troje”

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Cykl skierowany do najmłodszych widzów i słuchaczy. Podczas niedzielnych spotkań aktorzy olsztyńskiego Teatru prezentować będą teksty, które złożą się na Czytanki Młodego Obywatela. Mowa będzie o biedzie i jej dyskryminacyjnych przejawach w przedszkolu i szkole - za ilustrację posłuży "Przewodnik po biedzie". Przeczytamy bajeczkę o dwóch pingwinach, które wspólnie wychowują pingwinie maleństwo, a także zastanowimy się nad problemem zanieczyszczonej Ziemi i koniecznością dbania o jeden z jej najcenniejszych skarbów, jakim jest woda.

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Czytanki Marginesu - "Listy Miłosza"

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

W tym roku „Czytanki Marginesu” potoczą się epistolarnie, by wydobyć piękno i walor tej zanikającej sztuki słowa. Aktorska interpretacja obejmie najciekawsze korespondencje i listowne dialogi gigantów dwudziestowiecznej literatury, które dają częstokroć bardziej krwisty, przewrotny i pieprzny obraz epoki, a jednocześnie o samym autorze mówią o wiele więcej niż niejeden doktorat. Zaczniemy od Witkacego, od jego listów do żony, do przyjaciół, jak również i wrogów. Następne będą Gombrowiczowskie korespondencje z rodziną, jego spory i polemiki z krytykami literackimi i kolegami po piórze. Jako trzeci bohater „Czytanek” pojawi się Miłosz ze swoim „Portretem podwójnym”, zawierającym, poza listami, intymne zapiski i szkice. Na koniec, rarytas – literacka gra dwóch herosów myśli niepokornej i krnąbrnej: Mrożka i Lema, zawarta w „Listach 1956-1978”.

Marcin Zarzeczny

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Zwierzenia bezrobotnego aktora

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Rynek pracy to dżungla, w której młodym ludziom coraz trudniej się poruszać i znaleźć pracę. Absolwent naszego Studium Aktorskiego, postanowił ugryźć temat na podstawie własnych doświadczeń. Wspólnie z nim przeżywamy perypetie młodego człowieka, który z humorem przedstawia mechanizmy działania pracodawców i pracowników. Marcin na nudę narzekać nie może, bowiem w ciągu 7 miesięcy zagrał ten monodram 42 razy. Ceny biletów: 30 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Szatnia

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Historia wrocławskiej pantomimy na przykładnie historii młodego mima, który chce tańczyć i szuka swojego miejsca w świecie. Którą szkołę wybrać- klasyczną czy współczesną? Arcyciekawa opowieść z najlepszymi scenami z legendarnych już spektakli Henryka Tomaszewskiego. Ceny biletów: 60 zł/ 50 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Amatorki

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

To jeden z najważniejszych spektakli poprzedniego sezonu. Z jednej strony zderzenie oczekiwań rodziców, z drugiej zaś ciekawość świata oraz własnej cielesności młodych ludzi żyjących na wsi. Czy kobiety mają jasno określoną rolę życiową, a mężczyźni swoją? Czy kobieta może się sprzeciwić przedmiotowości, aby stać się podmiotem? Mocny, współczesny spektakl, z nagością i śmiałymi scenami cielesnymi w tle. Niekoniecznie tylko dla dorosłych. Ceny biletów: 70 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Wielki John Barrymore

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Zachwycająca, wybitna, niespotykanie dobra rola Jerzego Treli, wcielającego się w jednego z najwybitniejszych aktorów szekspirowskich wszech czasów. W drugim planie równie dobra kreacja Aleksandra Fabisiaka, jako suflera. Oglądamy degenerację herosa sceny, którego coraz mocniej pochłania alkohol. Mimo pomocy suflera, upada na samo dno. Romanse, Hazard, skandale i morze alkoholu – jeden z tych spektakli, na którego bilety widzowie będą sobie wyrywać z rąk. Ceny biletów: 120 zł/ 110 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Pastisz, albo jak mówią inni kabaret, o technikach i zabiegach stosowanych w teatrze. Aktorzy przenoszą nas do roku 2044 i prezentują sposoby reżyserii, teatralny "must have" lat – 2012,2013… Prześmiewczy obraz postrzegania tego co wypada umieścić w spektaklu, aby mówiąc brzydko „sprzedał się”. Precyzyjnie zaplanowany teatr tańca, budowany poprzez ruch, gest i doskonałą muzykę. Ceny biletów: 40 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Danuta W.

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Monodram Krystyny Jandy, która opisuje życie Danuty Wałęsy, nie będąc jednocześnie Jandą, ale też nie wcielając się w Danutę Wałęsę. W tak zwanym międzyczasie wybitna aktorka przygotowuje szarlotkę- autentycznie- na koniec widzowie mogą jej posmakować. Re-we-la-cja! Ceny biletów: 120 zł/ 110 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Piszczyk

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Jeśli ktoś marzy, aby przyjść do Teatru i wyjść z zakwasami na brzuchu i spuchniętymi oczami od płaczu.. ze śmiechu, to właśnie ten spektakl. Piszczyk przenosi się w nasze realia. Zobaczymy więc i personalne wycieczki w stronę współczesnych polityków i odniesienia to codzienności. Spektakl grany blisko widza, z jasnym przesłaniem, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy Piszczykami swojego pokolenia. Cena biletów: 70 zł/ 60 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Hotel Misery Deluxe

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Tajemniczy hotel- nie wiadomo gdzie, kiedy, kim są goście? Atmosfera niczym z Miasteczka Twin Peaks. Perypetie samotników, którzy pragną bliskości. Przedstawienie najdalej wysuniętego na północny zachód Teatru Offowego w kraju. Mnóstwo absurdu i symboliki. Spektakl bez słów, oparty na sekwencji ruchów oraz układów choreograficznych. Ceny biletów: 50 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Czterdzieści

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Spektakl w choreografii wybitnego norweskiego reżysera - aż 30 jego realizacji jest obecnie granych na całym świecie. Historia kobiety od jej przyjścia na świat do 40 urodzin. To też obrazowe, taneczne pokazanie 40 lat teatru tańca. Można powiedzieć klasyka teatru tańca. Ceny biletów: 50 zł/ 40 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Don Carlos

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Klasyczny klasyk, ale z dużą nutą współczesności. Najprawdziwsza Opera, grana w oryginale- czyli w języku włoskim, oczywiście z pomocą przyjdą wyświetlane polskie napisy. W sumie ponad 100 osób na scenie. Reżyser na pierwszy plan wysuwa psychologiczny trójkąt- miłość ojca, syna i Elżbiety- dla jednego żony, dla drugiego macochy. Obaj nie chcą odpuścić i porzucić miłości swego życia. Klasyka, współczesność, rozmach, po prostu Opera! Ceny biletów: 130 zł/ 120 zł

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne - Trzej muszkieterowie

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Pół kabaret, pół sztuka Teatralna w reżyserii znanego olsztyńskim widzom - Giovaniego Castellanosa. Piątka aktorów odtwarza kilkanaście postaci, w klasycznej dla Aleksandra Dumasa fabule i rytmie. Zabawa konwencją, improwizacja, niesłuchane poczucie humoru, bliski kontakt z widzem, nawiązanie do komedii dell’arte. Cena biletów: 80 zł/70 zł

Czytanki Marginesu - "Listy Mrożka"

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Czy listy Stanisława Lema do Sławomira Mrożka i Sławomira Mrożka do Stanisława Lema to starcie gigantów na miarę Roberta Frosta i Richarda Nixona albo nawet Obcego i Godzilli? Co mogło łączyć dwóch tak absolutnie skrajnie różnych twórców?

Dawno, dawno temu... na Marginesie - „Bieda. Przewodnik dla dzieci”

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Skąd bierze się bieda? Czy biedny oznacza gorszy? Jak można pomóc tym, którzy mają mniej od nas? O tych sprawach z reguły nie rozmawia się z dziećmi. My próbujemy. Bieda to nie jest tylko brak pieniędzy. Wiąże się z nią dużo gorszych rzeczy. Wstyd, że nie mam tego, co inni. Złość i poczucie poniżenia, kiedy porównuję się z rówieśnikami. Przecież ich rodzice kupują im drogie prezenty, którymi lubią się chwalić przed całą klasą. Pewnie czujesz, jakie to musi być trudne. A przecież ubóstwo nie jest nigdy winą dziecka.

DEMOLUDY - Leningrad, Teatr Piosenki - Impart (Wrocław, Polska)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Skórka pomarańczowa, Teatr im. Stefana Jaracza (Olsztyn, Polska)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Dubbing street, czytanie

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Notatnik, Forte Company & Szkene Theatre (Budapeszt, Węgry)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Mój syn chodzi tylko trochę wolniej, czytanie

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Zburzenie Wieży Eifffla, Qendra Multimedia (Prishtina, Kosovo)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Dzienniki Majdanu, czytanie

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Del Duma, powiedz im o mnie, Teatr Pentru Putini (Bukareszt, Rumunia)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Samospalenie, Fundacja Sztuki Orbis Pictus (Milanówek, Polska)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Maja i Ja i Maja, Bitef Theatre (Belgrad, Serbia)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

DEMOLUDY - Notatnik, Forte Company & Szkene Theatre (Budapeszt, Węgry)

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: Giovanny Castellanos

Złodzieje języków - wiersze A.Bykowskiej-Salczyńskiej

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -

Top of the OFF - koncert BLG Skład

Premiera: 0.00.0
Reżyseria: - -


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz Budżetu Państwa.